Konsultacja 'on-line’.

Na wyraźne zapotrzebowanie i głównie z powodu osób zgłaszających się do mnie różnymi sposobami za pomocą środków internetowych, podjąłem decyzję o uruchomieniu telekonsultacji/telerehabilitacji.

Konsultacja online nigdy nie zastąpi realnej wizyty. Jednak znaleźliśmy się w sytuacji, w której przynajmniej tak mogę pomóc. Więc jeśli mogę na tą chwilę jakkolwiek pomóc to zapraszam w takiej czy innej formie do  kontaktu on-line. Nie jest to mój pomysł a raczej potrzeba, która wyniknęła z kwarantanny. Również i ja w tym czuję się dyskomfortowo.

Telekonsultacja/porada może być również w zakresie wstępnej oceny procesów przetwarzania sensorycznego wraz z informacja zwrotną o ewentualnej konieczności późniejszego wykonania diagnozy SPD i/lub wskazówek terapeutycznych (terapia). Tak jak wspomniałem wcześniej ‘porada on-line’ jest odpowiedzią na wynikającą potrzebę przystosowania się do aktualnej sytuacji związanej z COVID-19. Nie jest to diagnoza czy terapia a spotkanie wirtualne, czasem konieczne dla wprowadzenia spokoju w życiu dziecka i/lub rodzica w tak trudnej sytuacji dla nas wszystkich. Gównie chodzi mi o ten spokój, to do mnie przemawia.

Jak zapisać się na konsultację online?

Najlepiej wykorzystać ten link:

https://znajdzfizjoterapeute.pl/fizjoterapeuta/wojciech-kozlowski/telerehabilitacja/10833

Koszt: 30-45 min – 60 PLN plus ewentualne opłaty za interpretację materiału wideo itd… 40PLN (max 100PLN)

Może to być wszelkie medium do kontaktu: rozmowa telefoniczna/Skype/platforma Click_Meeting (tą najbardziej preferuję i na pewno zaproponuję), materiały wideo, opracowane indywidualne wskazówki w formacie PDF na maila albo z poziomu platformy cyfrowej po zorientowaniu się w czym problem i jak można pomóc.  

Konsultacja online nigdy nie zastąpi bezpośredniej pracy terapeuty z dzieckiem, jednak jest kilka rzeczy, dla których warto rozważyć taką formę kontaktu ze specjalistą:

– podczas konsultacji online mogę pomóc zaproponować sposoby regulacji dziecka w domu z wykorzystaniem nawet deski do prasowania…

– jeśli będzie taka potrzeba przedstawię propozycje do terapii/zabawy wspomagającej rozwój/regulacji dziecka

– jeśli już pracujesz z dzieckiem w domu, mogę pomóc zweryfikować ćwiczenia, udoskonalić je lub zamienić na inne zgodnie ze stanem mojej wiedzy i fantazji oraz wyczucia w realiach domowych

– jednak chyba to co najważniejsze to takie spotkania wirtualne online ze specjalistą może ‘rozwiać’ wiele wątpliwości… i o to chyba chodzi.

Przebieg konsultacji online:

– po umówieniu wizyty dostaniesz od portalu znajdzfizjoterapeute.pl e-maila z potwierdzeniem wizyty i wskazówkami jak do takiej wizyty się przygotować

– o tym zostanę również  ja powiadomiony i tutaj się zaczyna się nasza przygoda… na co się decydujemy… Konsultacja może odbywać się za pomocą telefonu, Skype albo innej formy przekazu teleinformacji. To już myślę doprecyzujemy, po załapaniu kontaktu ze sobą.

Konsultacja online nigdy nie zastąpi realnej wizyty. Jednak znaleźliśmy się w sytuacji, w której przynajmniej tak mogę pomóc. Więc jeśli macie potrzebę kontaktu – zapraszam. Jestem tutaj dla Was. Jak sytuacja się unormuje względem COVID-19 zniknę z wirtualnej rzeczywistości. Dlaczego?! … z braku czasu na takie spotkania 🙂