Tydzień webinarów, 10-16 maja 2021 z okazji 30-lecia Fundacji „Promyk Słońca”

Piątek 14.05.2021, godzina 14.00 – 16.30 mój webinar.

„Jak rozszyfrować napięcie mięśniowe u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej”

Zwiększone czy zmniejszone napięcie mięśniowe – o to jest pytanie. Webinar wprowadza słuchaczy w świat fizjoterapeutycznego pojmowania zagadnień nad napięciem mięśniowym i motorycznością człowieka. Napięcie mięśniowe czy posturalne a może siła mięśniowa, jak to zrozumieć, co jest ważniejsze? W rzeczywistości badanie napięcia mięśniowego ma charakter subiektywny i oparty jest na doświadczeniu badającego.

U dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego nie oceniamy napięcia mięśniowego a raczej napięcie posturalne… „Co za różnica, ile powietrza ma rower w oponach i tak jesteś w stanie dojechać do celu.” Ważne jest przeciwdziałać grawitacji niskim nakładem energetycznym. Webinar dotyczy „faktów i mitów” związanych z pojęciem ‘napięcie mięśniowe’, siadem w literkę W, chodzeniem na palcach a zarazem podpowiedzią na co zwracać uwagę w trakcie oceny napięcia posturalnego małego/dużego pacjenta w ujęciu neurorozwojowym.

Kiedy i gdzie?

Na wyjątkowym zdarzeniu z okazji 30-lecia Fundacji „Promyk Słońca, 10-16 maja 2021

TYDZIEŃ EDUKACYJNY online dla terapeutów, lekarzy, nauczycieli, rodziców, studentów. Porcja wiedzy z zakresu fizjoterapii, psychologii, pedagogiki, logopedii i wielu innych dziedzin. 7 dni szkoleniowych, 100 godzin wykładów, 35 webinarów, 20 wykładowców. https://eduweek.promykslonca.pl/